Promujemy czytanie - konferencja finalizująca projekt - 13 czerwca 2017.

m prom czyt

Podsumowaliśmy dziś wspólne działania w ramach projektu "Promujemy czytanie", który przebiegał od lutego do marca 2017 roku a realizowany był siłami 11 szkół w regionie radomskim oraz MSCDN w Radomiu (lider) i Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu (partner). Przybyłych dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i koordynatorów przywitały Daniela Bednarczyk, zastępca Kierownika Wydziału MSCDN w Radomiu oraz Janina Ziętek - koordynator projektu. Uczniowie poszczególnych szkół z pasją przedstawiali swoje potyczki z projektem - oprócz tradycyjnych prezentacji były scenki dramatyczne a nawet tańce. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz nagrody książkowe przygotowane przez MSCDN w Radomiu we współpracy z BP w Radomiu. Było radośnie i kolorowo, o czym można się przekonać oglądając naszą fotorelację. Przypominamy, że w projekcie wzięły udział: PSP w Gzowicach, PSP i PG w Jedlni Letnisko, PSP i PG w Myśliszewicach, PSP i PG w Natolinie, PSP w Słupicy, PSP na Wacynie oraz PSP i PG w Zakrzewie.

Zapraszamy na fotorelację.

Kształt rzeczy - młodzież 10 LO w Radomiu na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu

m rzeczy ksztalt

Dziś w Teatrze Powszechnym w Radomiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie, w którym nasza biblioteka także wzięła udział. Młodzież z X Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Radomiu czytała sztukę Neila LaBute pt. "Kształt rzeczy" - przewrotną współczesną opowieść o losach dwudziestolatków uwikłanych w niebezpieczne związki miedzy rodzącym się uczuciem a sztuką. Wydarzenie to było częścią projektu "Szkoła Książka Teatr - droga humanisty w dorosłość" , któremu patronuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Radomiu a współorganizatorami są Teatr Powszechny w Radomiu i Biblioteka Pedagogiczna. Przybyłych na dzisiejszy spektakl nauczycieli, rodziców i młodzież powitała Marzena Radulska-Olifirowicz, dyrektor PPP nr 3, oraz Wiktor Karoń, dyrektor X LO w Radomiu. Druga część spotkania poświęcona była dyskusji na temat treści sztuki z udziałem psychologów (PPP nr 3 w Radomiu).

Zapraszamy na fotorelację.

"Promujemy czytanie" - podsumowanie projektu

m 1

Dobiega końca projekt "Promujemy czytanie", w ramach którego przez cały rok szkolny uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z okolic Radomia tworzyli pod kierunkiem nauczycieli plakaty, wystawy i piktogramy promujące książę, aranżowali przedstawienia, gawędy o książce. Tematem przewodnim była twórczość Henryka Sienkiewicza. Nauczyciele w ramach projektu brali udział w szkoleniach i spotkaniach sieci współpracy organizowanych przez MSCDN w Radomiu i Bibliotekę Pedagogiczną. W przedsięwzięciu wzięły udział szkoły podstawowe w Słupicy, Natolinie, Jedlni Letnisko, Zakrzewie, Gzowicach, Myśliszewicach i na Wacynie oraz gimnazja w Jedlni Letnisko, Myśliszewicach, Natolinie i Zakrzewie. Dotąd przedstawialiśmy fotorelacje z konferencji i szkoleń odbywających się w trakcie realizacji projektu. Dziś zapraszamy na obszerną dawkę zdjęć pokazujących zaangażowanie poszczególnych szkół. Popatrzcie, ile entuzjazmu i radości może dać promowanie czytania!

Zapraszamy do fotorelacji

Wystawa prac A. Mirowskiej i E. M. Karaś

m wystawa

Zapraszamy na połączoną wystawę prac plastycznych Anny Mirowskiej i Elżbiety Marzanny Karaś. Anna Mirowska jest mieszkanką Pionek. Ukończyła studia historyczne na UMCS w Lublinie. Pracowała w szkole jako nauczycielka, obecnie jest na emeryturze. Malarstwem zainteresowała się 5 lat temu, kiedy zaczęła uczęszczać na zajęcia artystyczne do MOK w Pionkach w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Stosuje różne techniki malarskie: pastele, malowanie farbami akrylowymi, olejnymi, akwarele. Brała udział w plenerach malarskich w Chełmnie, Zakrzówku, Gościeradowie. Prace prezentowała na wystawach zbiorowych w latach 2012-2016 r, ostatnio w filii MBP w Pionkach. Moje spotkania z rękodziełem – mówi Elżbieta Marzanna Karaś, emerytowana nauczycielka chemii w LO im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach - można nazwać potrzebą chwili. Powstawały więc nowe łaszki, biżuteria, wycinanki, patchworki, futrzaki, bajki i malunki. Same pomysły i ich realizacja były odskocznią od codzienności. Dopiero na emeryturze zaczęłam malować dla przyjemności i ta chwila trwa już niebezpiecznie długo, bo kilka lat. Wystawę można oglądać do końca wakacji w sali Centrum Internetowego Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przy ul. Kościuszki 5A od poniedziałku do piątku od 9 do 18, z wyjątkiem środy (dzień wewnętrzny). Wstęp wolny!

Zapraszamy do fotorelacji

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA w RADOMIU