Drugie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia

siecwspolpracyisamoksztalcenia

W dniu 25.10.2017 r. o godzinie 13.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu odbędzie się drugie spotkanie członków sieci współpracy i samokształcenia. Tematyka spotkania:

1. Podręczniki z dotacji celowej
  2. Teatrzyk Kamishibai jedna z metod biblioterapii.

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy.

"Promujemy czytanie" - pierwsze spotkanie członków zespołu w roku 2017/2018

m promujemyczytanie

W dniu 04.10.2017 roku w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu odbyło się pierwsze spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli ze szkół podstawowych, realizujących projekt „Promujemy czytanie”. Członkowie zespołów projektowych z PSP nr 1 w Białobrzegach oraz PSP w: Bardzicach, Kowali, Kończycach, Mazowszanach i Młodocinie mieli okazję zapoznać się z ze sobą nawzajem oraz czekającymi ich w ramach projektu zadaniami.

Spotkanie składało się z trzech części:

1. Omówienia przez p. Bożenę Jeżmańską, pełniącą funkcję koordynatora ds. sieci współpracy spraw organizacyjnych.
  2. Przedstawienia przez p. Ewę Pachniak, kierownika projektu szczegółowych jego zadań form i terminów realizacji.
  3. Prezentacji przez p. Agnieszkę Krzyczkowską przestawienia teatru obrazkowego kamishibai, będącego formą promowania czytelnictwa wśród dzieci i jednym z działań w ramach projektu „Promujemy czytanie”.

Na następne spotkania sieci zaplanowano omówienie propozycji realizacji kolejnych zadań oraz wymianę doświadczeń z zakresie działań już zrealizowanych.

Fotorelacja ze spotkania

Wystawa grafiki studentów I roku Wydziału Sztuki UTH w Radomiu

m grafikistudentwo UTH

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej wystawy w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu. Tym razem w naszej siedzibie prezentujemy wystawę grafiki studentów I roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Prace te powstały w ramach zajęć z grafiki warsztatowej pod kierunkiem: dr hab. Andrzeja Brzegowego, prof. Andrzeja Markiewicza, dr Michała Kurkowskiego i dr Katarzyny Pietrzak. Wystawa obejmuje dzieła wykonane różnymi technikami graficznymi, od druku wklęsłego do wypukłego. Artyści zastosowali technikę suchej igły, akwatinty, akwaforty i linorytu. Wystawę można oglądać od 27 września do 30 listopada 2017 r. w Centrum Internetowym Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przy ul. Kościuszki 5A, od poniedziałku do piątku, od godz. 9 do 18, z wyjątkiem środy (dzień wewnętrzny). Wstęp wolny.

Zapraszamy do fotorelacji z wystawy

Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie

m play mazovia

W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego (MFO PTTK) zapraszamy szkoły z terenu województwa mazowieckiego do udziału w II edycji konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”. Szczegóły konkursu w załącznikach.

1. Regulamin konkursu "Mazowiecka szkoła aktywna turystycznie"
  2. Plakat Play Mazovia
  3. Spot promujący aplikację Play Mazovia