Wystawa prac studentów Wydziału Sztuki UTH w Radomiu

9 m

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej wystawy prac studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Tym razem prezentujemy studia malarskie martwej natury stworzone w trakcie zajęć w pracowni malarstwa pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Nowickiej-Urbańskiej, prof. nadzw. UTH Radom. Autorki obrazów to Weronika Filipek, Marlena Kruk, Olga Nosal, Grażyna Pachocka, Małgorzata Sarnowicz. Tym co łączy autorki prac są studia na kierunku Malarstwo prowadzonym na Wydziale Sztuki. Obecnie są studentkami trzeciego semestru. Prezentowane prace powstały w pracowni malarstwa dr hab. Katarzyny Nowickiej Urbańskiej, prof. nadzw. UTH Radom. Twórczość artystek gościła na wystawach min. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu, Galerii „Resursa”, Miejskim Ośrodku Kultury "Amfiteatr", Młodzieżowym Domu Kultury. Małagorzata Sarnowicz miała już wystawę indywidualną w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu, podczas której podziwialiśmy dzieła inspirowane naturą, ponieważ artystka najchętniej pracuje w plenerze. Podobnie, jak pozostałe panie, w świecie sztuki odnajduje radość, wewnętrzny spokój i poczucie wolności.
Wystawę można oglądać do połowy marca w sali Centrum Internetowego Biblioteki Pedagogicznej (pok. 116, I piętro) przy ul. Kościuszki 5A w Radomiu w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 9 do 15, a po zakończeniu ferii zimowych do 18. Wstęp wolny.

Zapraszamy do fotogalerii

Godziny pracy Biblioteki w okresie ferii zimowych

ferie zimowe

Uwaga Czytelnicy!!!

W okresie trwania ferii zimowych tj. od 15 do 28 stycznia 2018 r. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. W środy i soboty - biblioteka nieczynna.

Magiczny teatrzyk Kamishibai

magiczny teatrzyk

Od 19 października do 14 listopada 201 7 r. w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Promujemy czytanie - edycja II" nasz magiczny teatrzyk Kamishibai oraz Agnieszka Krzyczkowska wędrowali po Ziemi Radomskiej. Zawitali do szkół podstawowych w Białobrzegach (PSP nr 1), Kończycach Kolonii, Młodocinie Mniejszym, Mazowszanach, Kowali i Bardzicach. Uczniowie młodsi i starsi z przejęciem a często też z radością uczestniczyli w zajęciach, podczas których nie tylko wysłuchali ciekawych opowieści (wykorzystano "Legendę o Skarbniku", "Szukając Marudka", "Opowieść o Panach Palcach", "Mój przyjaciel Kemushi") ale także uczestniczyli w zabawach i zgadywankach związanych z treścią bajek. Atmosfera sprzyjała zabawie i swobodnym dyskusjom o przyjaźni, przyrodzie, znaczeniu pracy w życiu człowieka i innych ważnych sprawach. Mali widzowie siedzieli zasłuchani na kolorowych materacach, dywanach lub pośród książek, nie zabrakło też stosownego plakatu wprowadzającego w klimat zajęć. Oni już wiedzą, że czytanie nie musi oznaczać nudnego ślęczenia nad kartkami!

Zapraszamy do fotorelacji

Biblioteczny Escape Room

m gra miejska

W środowe popołudnie nasze biblioteczne Centrum Internetowe zmieniło radykalnie swój wystrój na potrzeby edukacyjnej gry zwanej Escape Room. Nauczyciele biorący udział w projekcie "Promujemy czytanie - edycja II" wzięli udział w krótkim szkoleniu teoretycznym, a następnie zostali zaproszeni do zabawy, w której należy zmierzyć się wspólnie z przygotowanymi przez nas zagadkami: logicznymi, na spostrzegawczość, na kreatywność a także wymagającymi odrobiny sprytu. Rozwiązanie zagadek warunkuje odnalezienie klucza i wydostanie się z pokoju. Tematyka zagadek osnuta była wokół wątków literackich, toteż nasi goście bez większego trudu poradzili sobie z zadaniem. Mamy nadzieję, że ta forma promowania czytelnictwa okazała się na tyle atrakcyjna, że teraz z powodzeniem będą wdrażać ją w swoich szkołach.

Zapraszamy na fotorelację

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA w RADOMIU